Poradna: prosím o radu v následující záležitosti. S otcem,

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu v následující záležitosti. S otcem, který před 2 lety zemřel jsem se nestýkala a zůstal nám i dlužen na alimetech, přesto "vinou" notářky a svojí nevědomostí jsem se stala účastníkem dědického řízení bez možnosti odmítnout dědictví. Bylo mi doporučeno delegovat dědictví do místa svého bydliště /otec žil v jiném kraji/. Učinila jsem tak, jelikož jsem si myslela, že jsem povinna notáře alespoň jednou navštívit. Při první návštěvě, jsem se zřekla dědictví, což mi bylo zamítnuto notářem, jelikož jsem se prý zachovala jako dědic, když jsem řízení nechala delegovat do místa svého bydliště. Teď se řeší následující věc. Na straně aktiv je asi 20tis a škoda felicia -r.1995 kterou užívá otcův otec /ostatní majetek jeho družka stačila do začátku řízení - čekalo se více než rok - rozprodat a u soudu ho zapřela/ a na straně pasiv asi -40 tis. Mohu se zeptat jaký by měl být správný postup notáře v této věci? Lze navrhnout likvidaci dědictví? Dále bych se ráda zeptala na tuto věc, kromě jiného zaslala dotaz notářka také na tel.společnost, kde měl otec zřízený internet. Odpověď zněla následovně, do smrti našeho otce u ní neměl žádný dluh, přesto chtějí kontakt na dědice. Je možné, že pokud měl u nich otec smlouvu a ta třeba končila až nějaký čas po jeho smrti, mohou chtít nějaké peníze po nás? Je pravděpodobné, že internet spolu s jeho notebookem, který také jeho družka zapřela i nadále využívala. Dá se tomuto nějak bránit? Děkuji předem za odpověď! Hezký den, Andrea

Karlovy Vary , Karlovy Vary , 26.05.2011
Odpověď

Dědictví nemůže odmítnout dědic, který svým počínáním dal najevo, že dědictví nechce odmítnout – delegace dědického řízení do místa bydliště by se tak mohla vykládat. Je-li dědictví předluženo, mohou se dědici s věřiteli dohodnout, že jim dědictví přenechají k úhradě dluhů. Soud tuto dohodu schválí, neodporuje-li zákonu nebo dobrým mravům. Nedojde-li k dohodě mezi dědici a věřiteli a dědictví je předluženo, soud na návrh usnesením nařídí likvidaci dědictví. O nařízení likvidace dědictví může soud rozhodnout i bez návrhu. Dědici přitom neodpovídají věřitelům, kteří své pohledávky neoznámili přesto, že je k tomu soud vyzval, pokud je uspokojením pohledávek ostatních věřitelů cena jimi nabytého dědictví vyčerpána. Smlouva o poskytování telekomunikačních služeb (internetového připojení) zanikla nejpozději smrtí vašeho otce – byla -li uzavřena pouze s ním. Došlo-li po smrti vašeho otce k nějakému dalšímu odběru služeb, musí se tel. společnost domáhat vydání bezdůvodného obohacení po tom, kdo služby skutečně odebíral (bez smlouvy) – což mohou ale nemusí být dědicové.

, 14.06.2011Inzerce z regionu

Prodej pomníku
Region: Karlovarsko
nabídka, 15.1.2024, 16:35
Kamenictví v pohřebnictví

Prodám repasovaný, nově vypískovaný starší...
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference