Poradna: Prosím o radu, zemřel můj otec, sepsal závěť kde vydědil

Sekce: Dědictví

Otázka:

Prosím o radu, zemřel můj otec, sepsal závěť kde vydědil mne a další tři vlastní děti a majetek rozdělil mezi mojí dceru a syna z prvního manželství. Zároveň vydědil i jmenovitě ostatní vnoučata kromě mojí 5 leté dcery, která se narodila až po 10 letech od sepsání závěti a vydědění. Má moje nejmladší dcera nějaký nárok na dědictví a pokud ano jaký podíl? Děkuji za odpověď

České Budějovice , České Budějovice , 29.11.2007
Odpověď

Záleží na tom, jak je to vaše vydědění konkrétně formulováno. Nicméně z toho, co píšete se domnívám, že Vaší dceru nevydědil. V takovémto případě jí tedy připadne podíl, který by ze zákona jinak připadl Vám. Musíte však v zastoupení své dcery u soudu napadnout platnost závěti v tom rozsahu, ve kterém odporuje zákonu, tedy § 479 OZ.

Jiří Švehla , 22.12.2007

Firmy z tohoto regionu:

Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference