Poradna: Prosím o radu,zemřela mi babička jsem její vnučka.Měla

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,prosím o radu,zemřela mi babička jsem její vnučka.Měla 2 dcery,první zemřela před 30 lety a zanechala 2 vnoučata,která by po ní zřejmě měla dědit a ta druhá moje matka o babičku v nemoci pečovala.Ona by také měla polovinu dědit.Obě vnoučata celých 15 let babičku nenavštívili ani neposlaly pohled,tudíž babička chtěla,aby jsme si s mamkou dědictví rozdělily,bylo by možné,pokud se vnoučata vzdají svého podílu v mamčin prospěch, si dědictví rozdělit na nás 2?Musela by káždá z nás přesně polovinu nebo mohu já dům a pole a matka zahradu a les?Babička závět nenapsala.A ještě prosím kolik se bude platit notář.poplatek z hodnoty majetku 1 500 000kč?Velice děkuji za brzkou odpověd

NÁCHOD , Náchod , 15.02.2011
Odpověď

Po vaší babičce by měly při dědění ze zákona v první dědické skupině dědit její děti rovným dílem. Nedědí-li některé dítě (např. proto, že zemřelo) nabývají jeho podílu stejným dílem jeho děti. Dědici tedy zřejmě budou vaše matka a dvě vnoučata. Je možné, aby dědicové uzavřeli mezi sebou dohodu, že veškeré dědictví připadne jednomu z nich (vaší matce), příp. mohou vnoučata dědictví odmítnout, pak by dědila jen vaše matka, nemají-li vnoučata žádné potomky. Vy nejste dědicem, matka vám však může něco z toho, co zdědí darovat. Poplatek notáři z hodnoty dědictví 1.500.000,-Kč činí 9.000,-Kč.

, 10.03.2011

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference