Poradna: Prosím o zodpovězení následujícího dotazu: Nedávno

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o zodpovězení následujícího dotazu: Nedávno zemřela moje prateta - nebyla vdaná ani neměla děti, dědici jsou její bratr a sestra (tj. sourozenci a ti mě pověřili, zda bych jim tyto informace mohla zjistit...). Předmětem dědického řízení budou její úspory, které zůstaly na vkladní knížce, a dále byt v osobním vlastnictví plus jeho vybavení. Potřebovala bych zjistit, zda tyto uložené úspory jsou v tomto případě osvobozeny od dědické daně, a dále, zda bude nutné uhradit daň z převodu nemovitosti (prateta zanechala závěť, ve které odkazuje byt své sestře) nebo zda v daném případě je dědic - nabyvatel osvobozen od daně z převodu nemovitosti. Děkuji.

Česká republika , Česká Lípa , 30.05.2011
Odpověď

Dědí-li bratr a sestra zůstavitelky, pak jsou osobami, které se pro účely daně dědické řadí do II. skupiny (příbuzní v řadě pobočné) a tyto osoby jsou od daně dědické osvobozeny. Tedy, z žádného majetku nabytého dědictví (ani z úspor) nebudou platit daň dědickou, pouze odměnu notáře. Nabytí nemovitosti děděním nepodléhá dani z převodu nemovitostí.

, 23.06.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference