Poradna: Prosím poradíte mi v této záležitosti? Zemřel nám otec,

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím poradíte mi v této záležitosti? Zemřel nám otec, se kterým se matka již před lety rozvedla a nebyli jsme tedy s ním v blízkém kontaktu. Otec zanechal závěť, dle které zanechává majetek své neteři. Vím, že dle zákona máme přesto jako zákonné děti nárok na 50% otcova majetku. Jsme dva sourozenci, jiné děti otec neměl. V současné době se mi nedaří zkontaktovat sestru, aby se o svou část mohla přihlásit. Rád bych věděl, jakým způsobem bude naloženo s jejím podílem, pokud se nám nepodaří ji zkontaktovat včas. Zajímá mě, zda její podíl propadá v něčí prospěch nebo zda bude dědictví rozděleno 50% pro přihlášeného přímého potomka a 50% pro dědice určeného závěti. Nebo zda to bude v jiném poměru, v případě, že se sestra nepřihlási. Předem děkuji za Vaši pomoc. Roman Morys

Brno , Brno-město , 12.08.2010
Odpověď

Ano, zletilým potomkům se musí dostat tolik, kolik činí jedna polovina jejich dědického podílu ze zákona. Vám i sestře by tedy měla připadnout každému ¼ dědictví. K dědici neznámému nebo k dědici neznámého pobytu, který byl o svém dědickém právu vyrozuměn vyhláškou soudu a který v určené lhůtě nedal o sobě vědět, se při projednávání dědictví nepřihlíží, o tom musí být üvedenou vyhláškou poučen. Tento dědic se potom může domáhat vydání dědictví po tom, kdo dědictví nabyl, to však jen ve lhůtě 3 let od právní moci dědického rozhodnutí. Sestřin podíl připadne závětnímu dědici, po němž se v uvedené lhůtě může domáhat, aby jí dědictví vydal.

, 10.09.2010

Firmy z tohoto regionu:

Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Pohřební služba Skalník s.r.o., Tišnov

Sekce: Pohřební služba, Město: Tišnov


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference