Poradna: Prosím Vás tímto o zodpovězení dotazu. Zemřel mi otec

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím Vás tímto o zodpovězení dotazu. Zemřel mi otec a zůstal po něm rodinný domek. Manželku v současné době neměl, ale z dřívějších let jsme 4dcery. Je třeba vyplnit na úřadě nějaké papíry ohledně dědického řízení nebo se úřady ozvou samy?netuším, zda byla sepsána nějaká záveť. Co se týká domu, otec měl galerii obrazů, ke které mám osobní vztah a byla bych nerada, kdyby je chamtiví členové rodiny prodali,přijde dům někdo zapečetit? Děkuji Vám za odpověď, s pozdravem Bohdana N.

Pardubický kraj , 18.05.2011
Odpověď

Ohledně dědického řízení vás kontaktuje notář sám. Dům nebo byt se zapečetí pouze, zemře-li zůstavitel doma. Vyžaduje-li to obecný zájem nebo důležitý zájem účastníků, učiní soud i bez návrhu neodkladná opatření, zejména zajistí dědictví, svěří věci osobní potřeby manželovi zůstavitele nebo jinému členu domácnosti, postará se o prodej věcí, které nelze uschovat bez nebezpečí škody nebo nepoměrných nákladů, a ustanoví správce dědictví nebo jeho části – to však jen, je-li dán důležitý zájem.

, 14.06.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference