Poradna: Prosíme o radu.S manželem jsme 3 roky spolu oddáni.Máme

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den.Prosíme o radu.S manželem jsme 3 roky spolu oddáni.Máme dvě děti.A byt ve kterém žijeme máme jíž v osob.vlastnictví.Ale je psaán na manžela.Manžel má z minulého manželství dvě děti a pak ještě jedno,ale s jinou.Nehlásí se k němu,ale platí na něj výživné.Zajímalo by nás kdyby se s manželem něco stalo jaky nárok bych měla já a mé děti.Jestli by měl nárok i to děcko které manžel nebere,ale platí na něj.Tak prosíme o radu jak tomu se vyhnout.Jestli na katastru nem.se má byt napsat na mě nebo jak postupovat.Nechceme pak někoho po případné smrti někoho vyplácet.Ani bych na to neměla.Nebo stačí jen závět napsat a co to obnáší.Děkuji za odpověd.

Liberecko , 12.03.2008
Odpověď

Vydědění dědiců je možné provést buď v závěti, nebo v samostatné listině o vydědění, která musí mít formální náležitosti závěti. Důvody pro vydědění mohou být pouze 4 a to: potomek a) v rozporu s dobrými mravy neposkytl zůstaviteli potřebnou pomoc v nemoci, ve stáří nebo v jiných závažných případech, b) o zůstavitele trvale neprojevuje opravdový zájem, který by jako potomek projevovat měl, c) byl odsouzen pro úmyslný trestný čin k trestu odnětí svobody v trvání nejméně jednoho roku, d) trvale vede nezřízený život. Tyto důvody vydědění však musí být odůvodněny konkrétními skutkovými okolnostmi. Nelze pouze odkázat na jeden nebo více z těchto důvodů. Takové vydědění, bez uvedení konkrétních skutkových okolností, které naplňují zákonný důvod vydědění, by bylo absolutně neplatné.

Jiří Švehla , 18.03.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference