Poradna: Prosínm nutně radu,možná jsou to banální nesmyslné

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,prosínm nutně radu,možná jsou to banální nesmyslné dotazy,ale nám komplikují život.ani mi nenáleží se o to starat ale nedá mi to.jsem pouhá přítelkyně jednoho ze tří dědiců,kterým zemřel letos v dubnu otec.Jejich sestra si vzala na starost údajné "vyřízení náležitostí",vždy mapíše mému příteli jen sms:potřebuju 5tis.,do zítra mám zaplatit 2tis.atd.Myslím si že takové jednaná není fér.Nechce nám ukázat žádné doklady co a jak zařídila atd.Po jejich otci zůstal barák,auto a nějaké peníze a dluhy.ale jde mi o to,musí se dále platit nájem,dále platit pojistka na auto,které je zatím v rukám policie,a udajně s tím proto nelze nic dělat,a dále by mně zajímalo - zatím nevíme jaká částka komu připadne,a přijde mi to takové hloupé platit věci na které třeba zatím nejsou peníze,a ve finále by přítel zdědil peněz méně než by vydal na poplatcích.to samé s notářem,částky nejsou zrovna nízké,musí se tedy zaplatit notář dřív než by byly peníze z dědictví?sestra dostala původně zabavené klíče od baráku s tím že tam bude chodit větra,a všichni sourozenci se domluvili že tam budou vždy chodit všichni společně.jenže v místě bydliště otce žije jen sestra která tam tedy pravidelně chodí větrat a vyklízet věci.jako jediná.jak víme že si nic nebere.je to nefér. děkuji moc za odpověd,tato záležitost je celkem aktuální,já jen nechci aby z mého přítele dělala hlupáka.a on jen neplatil.díky moc

rakovník , Rakovník , 24.05.2011
Odpověď

Váš přítel může vystupovat v dědickém řízení samostatně, plnou moc, kterou udělil své sestře k zastupování, může odvolat. Notář může požadovat zálohu na náklady dědického řízení – poměrně od každého z dědiců. To, jakým způsobem budou dědicové udržovat dům, spadající do dědictví, se musí domluvit mezi sebou.

, 14.06.2011

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference