Poradna: Protože jsem z vašich stránek čerpal mnohé informace

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,protože jsem z vašich stránek čerpal mnohé informace k vyřízení pohřbu mé maminky,dovolím se Vás zeptat o radu.Mám jediného bratra,který je již déle než rok bez trvalého spojení s naší rodinou,a nemám na něho žádný kontakt.Jaký je pro mě správný postup při dědickém řízení při nemožnosti dohledání mého bratra.Předem Vám děkuji za odpověď.

, 05.11.2007
Odpověď

Pokud není na Vašeho bratra kontakt, může to způsobit značné protahování celého dědického řízení. Obecně by soud by v takovémto případě měl postupovat tak, že mu ustanoví opatrovníka, následně jej vyhláškou soudu vyrozumí o jeho dědickém právu s tím, že pokud o sobě ve stanovené době nedá vědět, nebude se k němu při dědickém řízení přihlížet. Tzn. že všechno zdědíte vy. Pokud by se však bratr objevil, může se ve lhůtě 3 let od právní moci usnesení o skončení dědického řízení na Vás domáhat vydání dědictví, které by mu jinak připadlo. Další alternativou pro Vás je bratra notáři nepřiznat, ovšem nevím, jestli je to nejvhodnější, a nejetičtější, postup. Každopádně domáhat dědictví ve výše uvedené lhůtě by se v tomto případě mohl také.

Jiří Švehla , 16.11.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference