Poradna: rád bych se zeptal zkušených profesionálů, jak rozlousknout

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, rád bych se zeptal zkušených profesionálů, jak rozlousknout následující oříšek: Babička žila v bytě, který při privatizaci nechala přepsat na svoji dceru. Dále pak má ještě jednu dceru, obě mají stejného otce. Dále měla mého otce, který již zemřel, a kterého měla s jiným mužem než je otec jejich dcer. Můj děda babičcce kdysi předal dva obrazy, které zde zanechal svému synkovi, než byl nucen odejít z republiky a nikdy se nevrátit (zemřel již dávno). Aby babička předešla nejasnostem po své smrti, sepsala poslední vůli, ale nyní již vím že nestandardně. Vůli jsem sepisoval já, tak jak babička diktovala, posléze ji podepsala a uložila s tím, že po smrti ji majitelka bytu, její dcera vyplní. Podle zákona je tato závěť neplatná, přesto, že o jejím sepsání je věrohodný obrazový důkaz. Ano, byli jsme naivní. Její dcera závěť zapřela, přesto mi ale vydala věci, které byly v závěti uvedeny, ovšem s vyjímkou těch dvou obrazů (velmi cenných), které již ani v bytě samozřejmě nebyly. Podivné je už to, že věci mi vydala dříve než začalo probíhat jakékoliv dědické řízení. Mám jen samé nepřímé důkazy že o existenci závěti věděla a že ji neuposlechla. Mám tedy důkazy o pořízení poslední vůle babičky, mám dva svědky kdy byly babičcce obrazy předány a za jakým účelem. Jak by nyní mohl / měl postupovat notář ? Děkuji

Praha , Praha 1 , 20.04.2010
Odpověď

Ano, závěť, o které se zmiňujete, je s největší pravděpodobností neplatná. Jste-li schopen obrazy blíže specifikovat a máte-li důkazy o tom, že obrazy babička vlastnila v době smrti (že je například někomu nedarovala nebo neprodala), pak toto sdělte pověřenému notáři.

, 28.04.2010Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference