Poradna: ráda bych se informovala,jak je třeba řešit následující:mám

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, ráda bych se informovala,jak je třeba řešit následující:mám u sebe tetu,která do roku 2009 bydlela ve Vyškově ,je ve vážném zdravotním stavu,má u mne trvalé bydliště,veškeré příbuzenstvo a známí bydlí na Moravě.Tudíž rozloučení by bylo vhodné na Moravě.Jakým způsobem je možno toto vyřešit.Jsem důchodkyně,takže finanční stránka je pro mne důležitá,příbuzenstvo není ochotné se na nákladech pohřbu podílet.Prosím poraďte.

, 01.12.2010
Odpověď

Z vašeho dotazu nevyplývá, zda přicházíte v úvahu jako dědic po vaší tetě. V takovém případě byste byla účastníkem dědického řízení a náklady pohřbu byste nesla poměrně spolu s ostatními dědici. Pokud nepřicházíte v úvahu jako dědic po vaší tetě a vypravíte pohřeb, pak by vám dědicové měli nahradit všechny náklady, přihlásíte-li svůj nárok do dědického řízení.

, 01.12.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference