Poradna: Ráda bych se poradila ohledně nakládání dědictví po

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně nakládání dědictví po otci. Otec má mě jako dceru a z druhého manželství má nezletilé dítě. Jeho druhá manželka zemřela. Otec je na tom zdravotně špatně a jsme domluveni, že v případě jeho úmrtí se ujmu péče o jeho nezletilého syna (mého nevlastního bratra). Po otci zdědím spolu se svým nezletilým bratrem dům. Péče o další dítě v naší rodině bude pro nás finančně náročné, jelikož máme vysokou hypotéku na svůj byt a již nyní máme problémy finančně vyjít. Chci se zeptat, zda bude po smrti mého otce možnost prodeje zděděné nemovitosti, když bratr bude ještě nezletilý. Vím, že bude mít opatrovníka majetku, ale co když ten s tím nebude souhlasit? Nejde mi o to nijak bratra ošidit, jde mi pouze o peníze z mé části domu s tím, že bratrovu část bych mu uložila na účet nebo podobě. Je nějaké řešení? Také bych se chtěla zeptat, zda je možnost případně z bratrovy části čerpat v případě výdajů spojených s jeho osobou. Nemyslím tím výživné apod., ale např. pokud by chtěl navštěvovat soukromou školu, drahé kroužky apod., zda to lze platit z jeho podílu, pokud bude zřejmé, že to jde na jeho potřeby. Děkuji.

Praha , Praha 1 , 27.03.2011
Odpověď

Právní úkon za nezletilého (tedy i prodej domu) musí schválit soud, soud schválí takové úkony, které jsou v zájmu nezletilého dítěte.

, 05.04.2011Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference