Poradna: Ráda bych se zeptala jak se dá postupovat. Zemřela

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, ráda bych se zeptala jak se dá postupovat. Zemřela nám babička, zůstali 3 děti. Babička ještě za svého života přepsala bez vědomí ostatních dětí byt na vnuka, syna jedné z dcer. Toto se rodina dozvěděla náhodou později. Nikdo s tím nesouhlasil,ale vzhledem k babičině zdravotnímu stavu a věku se to přešlo s tichým nesouhlasem. Nyní by se měl rozdělit majetek a teta s jejími dětmi nehodlají uznat jakékoli ústupky z dělení vybavení bytu, přesto, že se spolu všechny babičiny děti hned při pohřbu domluvili, že si druzí dva vezmou co se jim hodí a co budou chtít z vybavení bytu. Je možné napadnout darování bytu nebo jej začlenit do dědictví tak, aby bylo připočteno k podílu? Druhá otázka je, zda je možné s náležitým soupisem hned rozdělit vybavení bytu ještě před dědickým řízením? Teta vyhrožuje, že si byt zamkne a pak by se druzí dva již k ničemu nedostali.Vzhledem k tomu, jak dlouho trvá dědické řízení lze předpokládat, že by se již nedomluvili, proto pakdl návrh o dělení ihned s tím, že se vše sepíše a případně nafotí. Děkuji za odpověď.

Česká Lípa , Česká Lípa , 21.12.2010
Odpověď

Napadnout darování bytu je sice teoreticky možné, ovšem šance na úspěch je velmi malá. Zůstavitel může za svého života činit se svým majetkem, co uzná za vhodné. Při dědění ze zákona se dědici na jeho podíl započte to, co za života zůstavitele od něho bezplatně obdržel, pokud nejde o obvyklá darování. Majetek, spadající do dědictví, by měl být vypořádán až v rámci dědického řízení.

, 15.01.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference