Poradna: ráda bych Vás požádala o radu v následující situaci.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu v následující situaci. Na podzim roku 2005mi zemřel otec. Dědictví jsem přijala (aktiva i pasiva) a dědictví nabylo právní moci. Veškeré dluhy, které byly do dědictví přihlášeny jsem řádně uhradila. Nyní mi přišel ( po pěti letech)dopis z banky, že mám zaplatit po otci dluh ve výši 30 000,- kč. v dopise není nic uvedeno, žádné podrobnosti, za co dluh je, na základě čeho jej vypočítali.... S bankou jsem po úmrtí otce opakovaně jednala, vracela jsem karty atd a nikdy mi o žádném dluhu neřekli. Ráda bych se Vás zeptala, jak dlouho se mohou různé společnosti o dluh hlásit, platí na to nějaká promlčecí doba? Úhradě dluhů se nebráním, vše po otci řádně řeším, ale jednání banky mě trochu zarazilo.Děkuji Helena

Praha , Praha 1 , 25.11.2010
Odpověď

Nepřihlásil-li tento věřitel (banka) dluh do dědictví a není-li uveden v dědickém rozhodnutí, pak za tento dluh nenesete odpovědnost. Pohledávka banky může být také již promlčena. Doporučuji kontaktovat advokáta.

, 14.12.2010Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference