Poradna: Ráda bych Vás tímto požádala o radu. Mému manželovi

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,ráda bych Vás tímto požádala o radu. Mému manželovi zemřel tatínek,kterému patřil rodinný domek.Zůstali manželka a dva synové.RD je v katastru zapsán jen na tatínka ,který ho má po své mamince.Jakým způsobem se prosím Vás v tomto případě dědí.Je možné aby byl RD přepsán na oba syny stejným dílem a maminka měla právo dožití?Děkuji Marie

Plzeň , Plzeň-jih , 06.07.2010
Odpověď

V první skupině dědí zůstavitelovy děti a manžel nebo partner, každý z nich stejným dílem. Nesepsal-li tatínek vašeho manžela jen ve prospěch synů, pak by měli dědit manželka i synové, všichni rovným dílem.

, 28.07.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference