Poradna: rady pro pozustale

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobry den.Zemrel byvaly manzel s kterym mam dve male deti.Z podnikani po nem zustaly dost velke dluhy, ktere zpusobil i za trvani naseho manzelstvi.Je to uz nekolik let a neprobehlo po nem dedicke rizeni, kde budou jen nekolika milionove dluhy ,s kterymi jsem nemela nic spolecneho.Mam se neceho obavat a i za me deti?A co delat pokud ano? Dekuji za odpoved.

Teplice , Teplice , 28.05.2013
Odpověď

Předpokládám, že během rozvodu bylo vypořádáno společné jmění manželů. O případných dluzích, za které byste byla odpovědná i Vy, byste tak věděla. Co se týká případných zděděných dluhů, k tomuto by muselo nejprve proběhnout dědické řízení. Dědictví je však možné odmítnout a žádné dluhy se tak nezdědí.

Marta Ptáčková , 28.05.2013

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Pohřební ústav AURIGA® spol. s r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Litoměřice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Pohřební ústav Helena s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Ústí nad Labem - centrum
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference