Poradna: Rozdělení dědictví ze zákona

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,chtěla bych vás požádat o radu.Po smrti dědy se jeho tři děti dohodly u notáře na vypořádání dědictví včetně péče o nemocnou babičku.Vše sepsali a na místě se vzdali odvolání v této věci.Po měsíci však jeden z dědiců řízení zastavil,klade nesmyslné připomínky a vydírá rodinu tím,jakou mu nabídnou částku za to,že bude souhlasit s původním dohodou,kterou mezi sebou uzavřeli.Pozůstalým došla trpělivost a požadují rozdělení dědictví podle zákona.Notářka však nic v této věci nekoná a řízení se protahuje již osmý měsíc.Mohou dědicové požádat o změnu notáře a je tento jeho postup správný ? Děkuji za odpověď.

Karlovy Vary , Karlovy Vary , 22.11.2011
Odpověď

Pokud již bylo dědické řízení pravomocně skončeno schválením dědické dohody a účastníci se vzdali práva na ovolání, pak s tím již nelze nic dělat. Pokud dědické řízení ještě nebylo pravomocně skončeno a dědici neuzavřou dohodu, pak jim bude dědictví připsáno podle dědických podílů. Postup notáře lze urgovat přímo u notáře, nebo u příslušného soudu, který notáře vyřízením dědictví pověřil.

Marta Ptáčková , 22.12.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference