Poradna: S družkou žiji již 15 let ve společné domácnosti a

Sekce: Dědictví

Otázka:

S družkou žiji již 15 let ve společné domácnosti a zajímá mně, zda jí vzniknou dědické nároky po mojí smrti. Dále mně zajímá, zda vzniká dědický nárok i dceři mé bývalé manželky,které jsme v době trvání manželství propůjčili naše společné příjmení(moje),přičemž se z mé strany nejednalo o osvojení.

Cheb , Cheb , 27.09.2008
Odpověď

Pokud nemáte děti a družka s Vámi žila více než rok ve společné domácnosti, může být dědicem ve druhé dědické skupině spolu s manželkou (pokud náhodou manželku máte) a rodiči. Pokud by nedědil žádný z rodičů ani manželka, byla by dědičkou ve třetí skupině spolu s Vašimi sourozenci. Ve třetí skupině mají reprezentační právo pouze sourozenci. Tzn. pokud by nedědil některý ze sourozenců, dědily by jeho děti. Toto však neplatí pro družku, takže její děti by po Vás nedědily.

Jiří Hora , 26.11.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference