Poradna: S manželem jsme bydleli v bytě v osobním vlastnictví.

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, s manželem jsme bydleli v bytě v osobním vlastnictví. Manžel zemřel, má dvě děti z prvního manželství. Mají manželovo děti právo na dědictví, pokud ano jak se řeší moje setrvání v bytě když nemám na vyplacení případných podílů budu bezdomovec?

Jihlava , Jihlava , 14.08.2007
Odpověď

Manželovo děti na dědictví samozřejmě nárok mají. Jelikož předpokládám, že jste si byt pořídili na trvání manželství, předmětem dědění bude polovina bytu, která po vypořádání SJM připadá na manžela. Druhá polovina bude Vaše. Pokud nemáte na vyplacení podílů dětí a nedohodnete se jinak, připadne dětem spoluvlastnický podíl na bytě. Pokud má jenom 2 děti z prvního manželství a s Vámi žádné, zdědíte každý 1/6. Pokud bude dědit ještě nějaké další dítě, budou podíly menší. Z toho vyplývá, že budete většinový vlastník bytu a máte tedy právo v něm bydlet. Bezdomovec z Vás tedy nebude.

Jiří Švehla , 12.09.2007

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební služba Jaroslav Duben

Sekce: Pohřební služba, Město: Havlíčkův Brod


Obřadní síň Nové Město na Moravě

Sekce: Obřadní síně, Město: Nové Město na Moravě


Obřadní síň Pacov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Pelhřimov

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Horní Cerekev

Sekce: Obřadní síně, Město: Horní Cerekev


Obřadní síň Havlíčkův Brod

Sekce: Obřadní síně, Město: Havlíčkův Brod


Vosička Pavel - pohřební služba Chotěboř

Sekce: Pohřební služba, Město: Chotěboř
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference