Poradna: S přítelem jsme si pořídili domek, majetek mame na

Sekce: Dědictví

Otázka:

S přítelem jsme si pořídili domek, majetek mame na katastru zapsany 50% a 50% a každý splácí polovinu splátky hypotéky bance.Všechny naše peníze dáváme do rekonstrukce domku (oba dva pracujeme). Přítel má dítě s expřítelkyní (nebyl s ní ženatý a nemůže se s dítětěm vídat)a dítě není plnoleté. Jsem těhotná a chtěla bych ošetřit, aby v případě úmrtí nemovitost připadla pouze mě a mému dítěti. Jak mám postupovat? Vyřeší něco naše společná svatba? Je řešení v dědickém právu nebo musíme nechat přepsat vlastnictví na katastru? Děkuji

Vyškov , Vyškov , 11.02.2008
Odpověď

Dle obč. zák. jsou potomci tzv. neopomenutelnými dědici. Nezletilému potomkovi se musí dostat alespoň tolik, kolik činí jeho dědický podíl ze zákona. Dědění neopomenutelného dědice je možno vyloučit pouze vyděděním, které však musí být odůvodněno. O vydědění je pojednáno v jednom z článků na této webové stránce. Neznám věk nezl. dítěte Vašeho druha, avšak obecně lze říci, že čím je dítě mladší, tím je možnost platného vydědění méně pravděpodobná. Svatba dědění nezl. dítěte Vašeho druha nijak nevyloučí. Jediné řešení je, jak uvádíte v závěru Vašeho dotazu, převést nemovitost na Vás, popř. Na Vaše společné (ačkoli dosud nenarozené) dítě za života Vašeho druha.

Jiří Hora , 22.02.2008

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference