Poradna: S přítelem jsme si pořídili domek, majetek mame na

Sekce: Dědictví

Otázka:

S přítelem jsme si pořídili domek, majetek mame na katastru zapsany 50% a 50% a každý splácí polovinu splátky hypotéky bance.Všechny naše peníze dáváme do rekonstrukce domku (oba dva pracujeme). Přítel má dítě s expřítelkyní (nebyl s ní ženatý a nemůže se s dítětěm vídat)a dítě není plnoleté. Jsem těhotná a chtěla bych ošetřit, aby v případě úmrtí nemovitost připadla pouze mě a mému dítěti. Jak mám postupovat? Vyřeší něco naše společná svatba? Je řešení v dědickém právu nebo musíme nechat přepsat vlastnictví na katastru? Děkuji

Vyškov , Vyškov , 11.02.2008
Odpověď

Dle obč. zák. jsou potomci tzv. neopomenutelnými dědici. Nezletilému potomkovi se musí dostat alespoň tolik, kolik činí jeho dědický podíl ze zákona. Dědění neopomenutelného dědice je možno vyloučit pouze vyděděním, které však musí být odůvodněno. O vydědění je pojednáno v jednom z článků na této webové stránce. Neznám věk nezl. dítěte Vašeho druha, avšak obecně lze říci, že čím je dítě mladší, tím je možnost platného vydědění méně pravděpodobná. Svatba dědění nezl. dítěte Vašeho druha nijak nevyloučí. Jediné řešení je, jak uvádíte v závěru Vašeho dotazu, převést nemovitost na Vás, popř. Na Vaše společné (ačkoli dosud nenarozené) dítě za života Vašeho druha.

Jiří Hora , 22.02.2008

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a hřbitovní služby města Brna a.s.

Sekce: Pohřební služba, Město: Brno-Černá Pole


Velká obřadní síň Ústředního hřbitova města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Malá obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Pohřební služba Sobek&Filipovič

Sekce: Pohřební služba, Město: Kyjov


Obřadní síň - Rajhrad

Sekce: Obřadní síně, Město: Rajhrad


Velká obřadní síň krematoria města Brna

Sekce: Obřadní síně, Město: Brno


Pohřební služba Skalník s.r.o., Tišnov

Sekce: Pohřební služba, Město: Tišnov


Pohřební služba Hustopeče - Leoš Janči

Sekce: Pohřební služba, Město: Hustopeče


Restaurace Napoleon

Sekce: Smuteční hostina, Město: Brno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference