Poradna: S přítelem žijí ve společné domácnosti 14 let koupili

Sekce: Dědictví

Otázka:

S přítelem žijí ve společné domácnosti 14 let koupili jsme si domek každý vlastní polovinu nemovitosti.V případě úmrtí jednoho z nás jaké budou dědícké pohledávky dětí.jestli bude jeden z nás muset vyplatit dědice. Děkuji za odpověd

, 11.02.2011
Odpověď

Zákonnými dědici v první dědické skupině jsou děti zůstavitele, které dědí rovným dílem. Pokud by byla sepsaná závěť ve prospěch jednoho či druhého z vás, pak děti jsou tzv. neopomenutelnými dědici, což znamená, že nezletilým potomkům se musí dostat aspoň tolik, kolik činí jejich dědický podíl ze zákona, a zletilým potomkům aspoň tolik, kolik činí jedna polovina jejich dědického podílu ze zákona. Pokud závěť tomu odporuje, je v této části neplatná, nedošlo-li k vydědění uvedených potomků.

, 10.03.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference