Poradna: Sám má zřízené věcné břemeno

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den.Můj manžel má z prvního manželství dva syny.Před svatbou vlastnil dům a zahradu.Spolu máme jedno dítě a manžel dům a zahradu přepsal na mě, abych měla s dítětem kde bydlet,kdyby se někdy něco stalo.Sám má zřízené věcné břemeno. Mohou toto při dědictví, kdyby se něco manželovi stalo napadnout synové z prvního manželství?/Dnes již plnoletí/a dostat nějaký podíl z domu, který je teď v mém vlastnictví?

jižní morava , 07.10.2011
Odpověď

Ne, pokud vám manžel ze svého výlučného majetku něco daroval, pak toto již není jeho vlastnictvím a nebude to předmětem dědictví v případě jeho smrti.

Marta Ptáčková , 27.11.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference