Poradna: Smlouva o nájmu místa

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, jsem podílovým spoluvlastníkem dědictví po synovci, jako teta ze strany matky. Druhá spoluvlastnice byla tetou ze strany otce. V usnesení (před pěti lety) bohužel nájem hrobu není řešen. V loňském roce došla upomínka k zaplacení nájmu pro další období. Má spoluvlastnice, mě o výzvě neinformovala, zaplatila nájem a současně jí dali bez problémů novou smlouvu o nájmu. Že když tam má bratra, tak OK. Mě oznámila pouze že nájem zaplacen, víc jsem neřešila. O nové smlouvě jsem se dověděla až letos při náhodné mojí návštěvě úřadu, kdy požadují po mně rekonstrukci hrobu mého manžela. Podle úřednic je vše ve věci nájmu hrobu po sestře podle zákona. Do zachovalého hrobu sestra za života investovala, účtenky samozřejmě nemám. Bohužel ale nedošlo k vzájemné dohodě o vyrovnání aspoň části investic. Lze o vyrovnání spoluvlastnici dodatečně žádat nebo je věc promlčená a pouze v rovině morální? Já bych toto druhé spoluvlastnici nepřitajila, nekomunikuji pouze jak se mi to hodí. Také je vlastně ta smlouva platná? Myslím si, že ona nebyla jediným spoluvlastníkem, proto bych také měla být zapsána v evidenci provozovatele pohřebiště, do doby, pokud zůstaneme spoluvlastníky dědictví.

Třinec , Třinec , 07.05.2012
Odpověď

Zde se můžete obrátit na soudního znalce z oboru ekonomika, odhady nemovitostí.

Marta Ptáčková , 24.06.2012

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference