Poradna: Smrt otce - náklady

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi otec, kterého jsem 20 let neviděla, nemám k němu žádné citové vazby. Byl rozvedený, zůstal po něm byt v OV. Existují nějaké zákonné povinnosti, které musím splnit? Dědické řízení bude určitou dobu trvat, pokud dědictví odmítnu, není přesto možné, aby byly vůči mně uplatňovány finanční nároky spojené s bytem? Mám malého syna. Děkuji za odpověď.

Teplice , Teplice , 23.03.2013
Odpověď

Pokud dědictví odmítnete, tak proti Vám nikdo nemůže nic uplatňovat.
Nicméně je třeba dodat, že když dědictví odmítnete, tak Váš podíl
přejde na Vašeho syna. Ten pak o přijetí či odmítnutí dědictví
rozhodne sám ve chvíli, kdy nabude plnoletosti. Do té doby po něm
samozřejmě nikdo uplatňovat nic nemůže a pokud následně dědictví
odmítne, tak ani pak ne.

Marta Ptáčková , 24.03.2013

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference