Poradna: Tchán zemřel, při předpěžném sepisování pozůstalosti

Sekce: Dědictví

Otázka:

Tchán zemřel, při předpěžném sepisování pozůstalosti u notáře, byl po mé tchýni požadován sporožirový účet, který je na její jméno a její stavební spoření,tedy na její RČ.Můj dotaz zní zda její StSp patří do dědictví tchána nebo jde jen o výšší poplatek za dědické řízení notáři? děkuji

Moravskoslezský kraj , 10.10.2008
Odpověď

Při smrti zůstavitele je třeba nejdříve vypořádat společné jmění zůstavitele a jeho manžela. Do dědictví pak připadne obecně jedna polovina vypořádaného SJM. Pouze z této poloviny a dalšího výlučného majetku zůstavitele pak bude vypočtena odměna notáře. Spadaly-li sporožirový účet tchýně a stavební spoření do SJM tchýně a tchána, pak je požadavek notáře oprávněný.

, 01.03.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference