Poradna: účet v bance

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda při úmrtí jednoho z manželů dojde k zablokování běžných účtů v bance obou manželů, nebo jen zesnulého? Každý má účet vedený na své jméno. Jde o to zda peníze na účtě pozůstalého budou zahrnuty do dědictví? Za odpověď děkuji.

Sokolov , Sokolov , 20.05.2013
Odpověď

K zablokování účtů nedojde. Nicméně je třeba mít na zřeteli, že veškeré finační prostředky - tedy i ty na Vašem účtě - jsou součástí společného jmění manželů, které je třeba v případě úmrtí jednoho z nich vypořádat a část připadající na zemřelého manžela se pak stává obsahem dědictví. Z tohoto důvodu doporučuji se do doby, než bude dědické řízení skončeno, vyvarovat přílišného zbavování prostředků na Vašem účtě (např. peníze ve větším množství převádět jinam atd. - to se samozřejmě netýká běžných platebních operací, nákupů, placení nájmu atp.)

Marta Ptáčková , 22.05.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference