Poradna: ukončené dědické řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, dozvěděla jsem se, že na společných pozemcích má stále určitý podíl vlastník, který je mrtev a jeho dědické řízení už proběhlo, při pokusu kontaktovat jeho nyní vdovu jsme se dozvěděli, že o tom ví, ale řešit to nebude. My jako spoluvlastníci pozemků jsme se dohodli, že s nimi chceme určitým způsobem naložit, ale bohužel když je spoluvlastníkem mrtvý nelze s tímto majetkem právně nakládat. Jak máme postupovat, aby vlastníky byly jen "živé" osoby?? Děkuji.

Krchleby , 27.10.2011
Odpověď

Vy sami můžete okresnímu soudu, který po tomto spoluvlastníku projednával dědictví podat návrh na dodatečné projednání dědictví ohledně podílu na společných pozemcích. Soud dědictví dodatečně projedná bez ohledu na stanovisko vdovy.

Marta Ptáčková , 19.12.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference