Poradna: Umrel me otec.Pozustalost by se mela delit mezi mne,sestru

Sekce: Dědictví

Otázka:

Umrel me otec.Pozustalost by se mela delit mezi mne,sestru a matku. Majetek na rozdeleni je byt v OV \ cena cca.1.5 mil\, chata s pozemkem \ cca. 2.mil\, auto \cca.130.tis\ a penize na konte \ kolem 500.tis\. Moje sestra se zrika sveho podilu ve prospech sveho syna, po me pozaduji totez, aby chata pripadla na neho. Jelikoz ziji v zahranici, chteji po me podepsat plnou moc pro matku z duvodu vyrizovani pozustalosti. Nemusim se obavat, pokud podepisi plnou moc, ze ma sestra rozhdne v muj neprospech, protoze jsme uz 8 let v rozepri? Mam obavy, ze bych takhle prisel o muj podil. Mohu pozadovat po me sestre a synovci financni vyrovnani, v pripade zxe bych souhlasil, aby chata byla pripsana na neho ? Dekuji Vam predem za odpoved. S pozdravem Jurcek Pavel

Italie , 28.12.2009
Odpověď

Plnou moc dávejte pouze osobě, které důvěřujete. Pokud jste se sestrou ve sporu, je velmi pravděpodobné, že by jednala v rozporu s vaším zájmem.

Jiří Hora , 06.01.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference