Poradna: ÚMRTÍ DRUHA

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu. Zemřel mi druh, se kterým jsem žila 15 let ve společné domácnosti v mém bytě, kde byl trvale hlášen. Druh má 2 děti, se kterými se od rozvodu nestýkal,v dospělosti o něj přes veškeré kontakty nejevily zájem a nezajímaly se o jeho zdravotní stav, ačkoliv byl v posledních letech vážně nemocen. Neměly ani zájem o vyřízení pohřbu, vše jsem zařizovala a platila já. S druhem jsme si šetřili na společné konto naše peníze, abychom měli vyšší úroky. Účet byl veden na druha a já nemohu nijak doložit, že šlo o naše společné peníze. Půjde vše do dědictví a budu vúbec přizvána k dědickému řízení? Mohu na dědicích případně uplatnit vzniklé náklady na pohřeb? Pokud vím, tak závěť druh nezanechal. Děkuji za odpověď.

Severočeský kraj , 10.12.2011
Odpověď

Pokud děti vašeho druha nebyly vyděděny, pak budou dědici pouze tyto děti zůstavitele, vy bohužel ne. Dědici odpovídají za zůstavitelovy dluhy a za náklady pohřbu do výše nabytého dědictví, takže náklady pohřbu po nich uplatňovat můžete.

Marta Ptáčková , 22.12.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference