Poradna: Úmrtí otce

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den,umřel mi otec a jsem jediná jeho dcera.Chtěla bych se zeptat pokud budu dědit dům budu muset zaplatit všechny jeho dluhy ?Dům byl rozdělen půlka je mamky a půlka byla otce-rodiče jsou rozvedení.V domě tedy nikdo nežije.Děkuji za odpověĎ.

Klášterec nad Ohří , Klášterec nad Ohří , 24.03.2013
Odpověď

Zdědíte tedy polovinu domu po otci. Co se týká dluhů, tak pokud nějaké
otec měl, ty bohužel zdědíte také (maximálně můžete zdědit dluhy do
výše nabytého dědictví). Dědictví samozřejmě můžete odmítnout, ale
pouze jako celek (tedy nezdědíte ani dům, ani dluhy).

Marta Ptáčková , 24.03.2013

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference