Poradna: Uspory zemreleho

Sekce: Dědictví

Otázka:

Moji matce bude 85 let.Sdedila byt po svoji setre v Praze.Jeji neter mela 6 let plnou moc pres konta zemrele,odmita sdelit vysi konta a mlci.Matcina setra mela velke uspory.Je mozno pozadovat historii konta,eventl. vraceni pri vybrani velkych obnosu? Jak postupovat? Srdecne dekuji!

Lipsko , 28.12.2012
Odpověď

Výši úspor zemřelé určitě zjišťoval notář, který dědictví projednával. Z Vašeho dotazu je pak patrné, že dědické řízení již bylo skončeno a Vaše matka zdědila byt. Její neteř (dcera zemřelé) tak pravděpodobně zdědila mimojiné úspory po své matce. Vaše matka tedy nemůže požadovat informace o těchto úsporách ani se ničeho dalšího domáhat.

Marta Ptáčková , 09.01.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference