Poradna: Už jsem zadával jeden dotaz ale zapoměl jsem se optat. Je

Sekce: Dědictví

Otázka:

Už jsem zadával jeden dotaz ale zapoměl jsem se optat. Je možné aby se sestra vzdala dědictví po otci i když otec na ní převedl domek a zřídil si zde věcné břemeno k doživotnímu užívání.Jde o to že otec měl nedoplacené úvěry které přijdou do dědictví.Po jeho umrtí srpen 2010.Já jsem se po umrtí matky vzdal rovněž dědictví ve prospěch sestry.Problém je v tom že sestra chce abych za otce doplatil úvěry. já se chci vzdát tohoto dědictví.Rovněž jako po matce jak by se to provedlo když otec neměl žádnou finanční hotovost jak by se vše zaplatilo.je možné aby oba jsme se vzdali.Děkuji

Benešov , Benešov , 09.09.2010
Odpověď

Z vašeho dotazu jednoznačně nevyplývá, kdo měl úvěry, jestli otec nebo sestra. Pokud do dědictví po otci spadají jen dluhy, pak pravděpodobně bude dědické řízení zastaveno. Dědic odpovídá za zůstavitelovy dluhy do výše ceny nabytého dědictví. Pokud tedy dědic žádný majetek z dědictví nenabude, za dluhy neodpovídá. Samozřejmě dědictví lze odmítnout. O možnosti odmítnout dědictví a lhůtě, která je k tomu stanovena, budete řádně a včas poučeni notářem.

, 21.09.2010

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


Kostel sv. Jana Nepomuckého Mladá Boleslav

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference