Poradna: V dědictví po mém otci je mimo jiné nemovitost, kterou

Sekce: Dědictví

Otázka:

V dědictví po mém otci je mimo jiné nemovitost, kterou otec postavil s mojí matkou. Po smrti mojí matky se otec znovu oženil a nyní zemřel. Prosím o informaci, zda zmíněnou nemovitost, která byla prokazatelně nabytá za prvního manželství a za trvání druhého manželství nebyla nijak zhodnocena budou dědit pouze děti otce nebo se o ní budou dělit i s nevlastní matkou? děkuji

Praha , Praha 1 , 22.11.2007
Odpověď

To, jaký podíl a komu připadne na nemovitosti záleží na konkrétních okolnostech. Není významné, s kým otec nemovitost postavil, ale to, že ji (celou nebo nějaký podíl) vlastnil v době smrti. Platí obecné pravidlo, že spolu s dětmi zůstavitele dědí i jeho manželka, všichni rovným dílem. Ale to, jaké konkrétní věci každému na takovýto rovný díl připadnou, záleží buď na dohodě dědiců, nebo rozhodnutí soudu ve sporném řízení, pokud se nedohodnou a budou se domáhat vlastnictví určitých věcí u soudu.

Jiří Švehla , 22.12.2007Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference