Poradna: V lednu mi umřel manžel a čeká nás dědické řízení.

Sekce: Dědictví

Otázka:

V lednu mi umřel manžel a čeká nás dědické řízení. Z manželství máme syna, který s námi žil ve společné domácnosti. Manžel měl také dvě děti z prvního manželství. Jakým způsobem bude probíhat majetkové vyrovnání? Žijeme v družstevním bytě a mimo to vlastníme 5 let staré auto, které jsem před rokem dostala od svého otce, doklady a darovací smlouva je napsaná pouze na mé jméno, bude auto zahrnuto také do dědického řízení?

Česká Lípa , Česká Lípa , 03.02.2010
Odpověď

Dědit budete vy a všechny děti rovným dílem. Měl-li zůstavitel s pozůstalým manželem majetek ve společném jmění, soud rozhodne nejprve o obvyklé ceně tohoto majetku v době smrti zůstavitele a podle zásad uvedených v občanském zákoníku určí, co z tohoto majetku patří do dědictví a co patří pozůstalému manželovi.Je-li auto pouze vaším výlučným majetkem, pak nebude do dědictví zahrnuto.

, 01.04.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference