Poradna: V lednu mi zemřel otec a zajímá mě, zda do řízení o

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, v lednu mi zemřel otec a zajímá mě, zda do řízení o dědictví může notář (soudní komisař) započítat (ohledně poplatků notáři) peníze, které dostala maminka v restitucích a které měla na svém ůčtu. Otec neměl žádný majetek, ani účet, cenné papíry, dluhy atd. V SJM je pouze podíl na domě, kde rodiče žili a jehož hodnota byla stanovena na 350 000,-. V převolání k notáři (26.3.), jsou uvedeny náklady na úkony provedené soudním komisařem v celkové částce 4300,-Kč, tak by mě zajímalo, jak k této částce notář dojde. Též se chci ještě zeptat, zda může notář v dědictví zohlednit právě peníze na účtu mojí matky i když k němu otec neměl dispoziční právo. Velice děkuji za odpověď a kdyby přišla do toho 26.3.2008 byla bych velmi ráda. Ještě jednou děkuji, zdravím a přeji hezký den. Remutová Pavla

Most , Most , 11.03.2008
Odpověď

Pokud byly tyto peníze pouze vlastnictvím matky, tak je notář samozřejmě do dědictví zahrnovat nebude. A pokud jsou to peníze z restituce, tak to s největší pravděpodobností budou pouze peníze maminky. Částka 4300 Kč je vypočtena na základě vyhlášky č. 196/2001 Sb. o odměnách notářů a vzhledem k jej výši se jedná o částku vypočtenou pouze z podílu na domě ve výši 350 000 Kč.

Jiří Švehla , 18.03.2008

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference