Poradna: V listopadu roku 2006 nám zemřel střejda. Byl to babičin

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, v listopadu roku 2006 nám zemřel střejda. Byl to babičin bratr. Babička byla jediná, kdo se o něj staral a financoval pohřeb a vše ostatní. Strejda vlastnil domek a osobní automobil, nezanechal po sobě žádnou závěť. Chtěla jsem se zeptat, jak to bude s vypořádáním dědictví? Se sourozenců zbyla jen jeho sestra, což je má babička, jeho bratři zemřeli už dávno. Mají právo dědit po strejdovi i děti jeho bratrů? A co děti babičky? Děkuji za odpověď.

Chřibská , 08.05.2007
Odpověď

Vážená pani Kratochvílová, v tomto případě dědí po strejdovi jeho sourozenci, tedy jeho sestra, Vaše babička. Děti strejdových bratrů, který již zemřeli, právo dědit mají a to rovným dílem to, co by připadlo na každého z jejich rodičů, tedy strejdových sourozenců, kdyby žili a dědili. Děti babičky dědit nebudou, protože dědí babička.

Jiří Švehla , 30.05.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference