Poradna: V prosinci 2007 mi zemřel bratr a zůstal mi dlužen

Sekce: Dědictví

Otázka:

V prosinci 2007 mi zemřel bratr a zůstal mi dlužen 30 tis.Kč.Na základě mé žádosti byla tato čátka byla zahrnuta do vypořádání dědictví a byla jsem o této skutečnosti vyrozuměna dopisem ze dne 8.7.2008.Stále marně čekám na jakékoliv vyrozumění o dědickém řízení a jeho výsledku.Na katastru nemovitostí jsem zjistila, že rodinný domek který vlastnil je přepsán na jeho syny z čehož usuzuji že dědické řízení zřejmě proběhlo bez mé účasti a bez toho že bych byla o jeho výsledku informována.Prosím o radu jak dále postupovat aby nedošlo k promlčení mého nároku.Děkuji.

U Nádraží 27 Ostrava 3 , České Budějovice , 15.12.2009
Odpověď

Doporučuji Vám, abyste přes soud (v jehož obvodu bratr zemřel) zjistila jméno notáře, který věc projednával a na toho se obrátila s dotazem, v jaké fázi se dědické řízení nachází, případně jak bylo uzavřeno. Podle odpovědi pak bude třeba zvážit další postup (v krajním případě budete muset dědice žalovat).

Jiří Hora , 03.01.2010

Firmy z tohoto regionu:

Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference