Poradna: V říjnu lonského roku my zemřel otec s momu maminkou

Sekce: Dědictví

Otázka:

dobrý den v říjnu lonského roku my zemřel otec s momu maminkou se rozvedly zůstaly jsme čtyři sourozenci . Před deseti lety se znovu oženil stouto ženou však žádné děti nemá můj otec před svatbou se svou druhou ženou vlastnil 1/2 nemovitosti poté od svého bratra odkoupil za částku 80000 kč druhou polovinu domu již když byl podruhé ženatý chci se zeptat v jakých podílech se bude dědictví v tomhle pípadě dělit zda to bude tak že jeho manželka dostane polovinu a my jako 4 jeho děti si mezi sebe rozdělíme zbívající polovinu na čtyři díly nebo dostanem každý včetně jeho ženy stejný díl tj.1/5 vypadalo to že se mezi sebou bez problémů dohodneme mezi námy sourozenci problém není jeho žena však nyní přišla z tím že v domě zůstane a tím to pro ní skončilo řekla že se bude starat jen o své 3 místnosti v domě a víc ji nezajímá já jsem dal sourozencům předběžnou dohodu na vyplacení z tou souhlasí ale nevím jak postupovat dál s jeho ženou nevím na jak velký podíl má se zákona nárok na nemovitost dům byl odhadnut na 700000,-kč ona na vyplacení nás sourozenců nemá a nechce akceptovat dohodu na vyplacení můžete my prosím říct jaké možnosti v tomhle případě mám děkuji.

Olomoucký , 22.02.2011
Odpověď

Měl-li váš otec se svou manželkou v SJM pouze polovinu domu, pak se nejdříve provede vypořádání SJM a do dědictví bude spadat obecně pouze polovina z této společné poloviny, tj. ¼ a dále druhá polovina domu, kterou vlastnil otec sám již před manželstvím, celkem tedy ¾ domu, které budete dědit v první dědické skupině rovným dílem – všechny děti zůstavitele s manželkou zůstavitele stejný díl ze ¾ domu, nedohodnete-li se jinak.

, 22.02.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference