Poradna: V srpnu mi zemřel prastrýc. Doteď jsem myslel, že vše

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, v srpnu mi zemřel prastrýc. Doteď jsem myslel, že vše náležité je uvedeno v závěti. Nyní sem se dozvěděl, že strýc závět zrušil a tedy teď nevím, na co mám či nemám nárok. Prastýc neměl děti, ani sourozence, jsem tedy se svou matkou a babičkou ( jeho švagrová ) a jeho sestřenicí nejbližší příbuzný. Mám tedy nárok na alespoň určitou část dědictví, nebo jsem natolik vzdálený, že se to bude týkat jen mé matky a babičky? Případně jaká je zhruba doba než se vše při absenci závěti vyřídí. Předem moc děkuji za odpověď.

Karlovy Vary , Karlovy Vary , 11.09.2010
Odpověď

Byla-li závěť zrušena (zničena), pak bohužel zákonným dědicem nejste a není jím ani švagrová ani sestřenice zůstavitele.

, 27.09.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference