Poradna: Vážení před měsícem mi zemřel manžel,vlastníme družstevní

Sekce: Dědictví

Otázka:

Vážení před měsícem mi zemřel manžel,vlastníme družstevní byt,který jsme nabyli společně.Nyní jsem šla žádat o převod členských práv pouze na mě a bylo mi zděleno,že to není možné,až když přinesu potvrzení o skončení dědického řízení?Je tento postup správný?Ještě prosím další dotaz.Nevím,kdy a za jakých okolností bude probíhat dědické řízení.Je to měsíc od smrti manžela,ale do dnešního dne mě žádný notář a nikdo nekontaktoval?Kam se mohu obrátit a jak zjistit,kdo byl pověřen tímto dědickým řízením.Předem vám děkuji za pomoc a jsem s pozdravem.

Jindřichův Hradec , Jindřichův Hradec , 19.06.2011
Odpověď

Nedošlo-li k vydědění potomka (sestry), pak při dědění ze zákona v první dědické skupině dědí všechny děti zůstavitele rovným dílem bez ohledu na to, jak kdo z nich o zůstavitele/zůstavitelku pečoval.

, 20.07.2011

Firmy z tohoto regionu:

Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference