Poradna: včera jsme měli jednání s notářem ohledně vyřízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, včera jsme měli jednání s notářem ohledně vyřízení dědictví, kterého jsme se nemohly se sestrou vzdát (s otcem jsem se nestýkala 23 let a neplatil na mne ani sestru alimenty), díky pochybení původního notáře, který nás vyzval k delegaci řízení do místa našeho pobytu. Nicméně, výsledek včerejšího jednání je takovýto: na straně aktiv - 10.000 peníze na účtu, 14.000 Kč na podílových listech u banky v den úmrtí a škoda Felicia, rok výr. 1995, takže z pohledu autobazarů neprodejná ... s ohledem na stáří je cena prodejní cca 4-10.000 Kč a přitom přepis -10.000 Kč. Na straně pasiv je pak dluh na úvěrových kartách ve výši cca 32.000 Kč a náklady za pohřebné ve výši asi 8.200 Kč. Při dalším jednání máme se sestrou navrhnout cenu vozu - výše zmiňovaná škoda Felicia, který užívá otec našeho otce. Bohužel díky průtahům a také s ohledem na vzdálenost mezi naším a otcovým bydlištěm, byly všechny jeho cennosti rozprodány jeho družkou a při její výpovědi u soudu vůbec nezmíněné! Prosím vás proto o radu, jak v celém řízení dále pokračovat. Paní notářka od nás čeká návrhy při dalším jednání, to je přeloženo zatím na neurčito! Jak "ohodnotit" automobil, který je vlastně bezcenným a dle mého pohledu spíše závazkem. A také prosím o odpověď, jak by mělo další řízení pokračovat ... eventuelně, jak se vyšší dluhy budou vypořádávat s věřiteli, když dědictví je podstatně menší! Navíc prosím o radu ještě v této věci. Společnost O2 u našeho otce neeviduje ke dni úmrtí žádný dluh, přesto žádá u notáře kontakt na nás dědice. Netušíme proč, jen vím, že smlouva s naším otcem měla běžet ještě několik měsíců a za zrušení chtěli pokutu 5.000 Kč za porušení smlouvy (úmrtí otce tak bylo od nich klasifikováno) a nebo převzetí tohoto závazku. Problém ovšem byl v tom, že tento modem má do dnes nejspíše v držení otcova družka a nám nebyl vydán stejně jako nic z otcových věcí, které stačila do začátku řízení rozprodat! Prosím proto ještě o radu, jak v případě, že tam tímto mohl vzniknout nějaký další dluh, zachovat a vyhnout se dalším problémům, když uživatelem je někdo jiný - družka. Děkuji za pomoc, přeji pěkný den.

Karlovarský kraj , 08.03.2011
Odpověď

K ohodnocení automobilu bych doporučila dotázat se ve dvou nebo třech autobazarech, za kolik lze uvedený typ ojetého vozu prodat – vyjádření byste měla mít písemně. Věřitelé po dědicích mohou žádat dluhy jen do výše nabytého dědictví. Situace s modemem je složitější a bez znalosti podrobností a obsahu smlouvy s O2 nelze dát jednoznačnou odpověď. Doporučuji kontaktovat advokáta.

, 31.03.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference