Poradna: Včera mi zemřela matka...zůstali jsme po ní dva potomci

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, včera mi zemřela matka...zůstali jsme po ní dva potomci - já a brácha. Chci se zeptat,co máme dělat s majetkem,který po matce zbyl, když je to nábytek, který nemáme kam dát a co máme dělat s ostatními věcmi. Děkuji

Plzeň , Plzeň-jih , 04.01.2007
Odpověď

Majetkové záležitosti řeší pozůstalostní řízení, ke kterému Vás vyzve pověřený notář. Ten bude chtít také znát, jaký majetek po mamince zůstal v její domácnosti. Protože však většinou jde o starší vybavení domácnosti, bude jistě do dědictví započteno skoro bez hodnoty. Na vyklizení bytu máte asi měsíc čas, a tak můžete rozhodnout, co s nábytkem a ostatními věcmi učiníte. V Plzni jistě existuje firma, která se likvidací pozůstalosti zabývá. Tato firma odveze nábytek, a to buď do bazaru, nebo k likvidaci. Ošacení můžete věnovat charitativním organizacím pro lidi bez domova a pod. Jistě si také něco necháte na památku po mamince. Na vše budete mít dostatek času po pohřbu. Doporučuji ale tyto záležitosti řešit se souhlasem všech oprávněných dědiců, tedy pokud jsou. Jste-li jen s bratrem, tak s jeho souhlasem, aby nedošlo mezi vámi k pozdějším sporům.

Julius Mlčoch , 04.01.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference