Poradna: Ve vašich praktických radách jsem se nedočetla, jak

Sekce: Dědictví

Otázka:

Ve vašich praktických radách jsem se nedočetla, jak postupovat v případě, že zemřelý měl majetek. Zda se musí výše majetku někam hlásit? Nebo zda si toto úřady zjistí sami?

, 07.02.2008
Odpověď

Tím „úřadem“, který máte na mysli, je notář, který je soudem pověřen prováděním úkonů v řízení o dědictví. Zákon stanoví, že si soud (resp. notář), opatří údaje potřebné mj. pro zjištění zůstavitelova majetku a jeho dluhů. To dělá především tak, že se dotáže dědiců, případně kohokoliv jiného, na to, jaký majetek zůstavitel měl. Nedotazuje se tedy na výši majetku, ale na konkrétní věci, práva a závazky, jejichž obvyklou výši pak následně stanoví sám. Pokud některé věci zatajíte, nebudou tyto předmětem dědického řízení a nebude o nich rozhodnuto. Tzn. že v budoucnu může vzniknout spor, kdo je jejím vlastníkem. A pokud jde o věci nemovité, zůstanou stále ve vlastnictví zůstavitele.

Jiří Švehla , 25.02.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference