Poradna: Vlastním byt v osobním vlastnictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, jsem vdovou několik let. Mám dospělou dceru, která se mnou nebydlí. Vlastním byt v osobním vlastnictví. Chce se ke mne přistěhovat přítel, který má 2 dospělé děti, které s mín nebydlí. Pokud bude mít i nadále nahlášené trvalé bydliště ve svém bytě, v případě mého či přítelova úmrtí, zůstane byt i nadále jako dědictví pouze mé dceři? Nerada bych ji o něj připravila. Děkuji za odpověď.

Česká Republika , Česká Lípa , 27.12.2011
Odpověď

Ano, vaše dcera bude vaším jediným zákonným dědicem v první dědické skupině, váš přítel jako osoba spolužijící dědit v tomto případě nebude

Marta Ptáčková , 18.01.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference