Poradna: Vyjmutí pohřebního zařízení z dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

S partnerkou nejsme manželé a koupili jsme hrobové zařízení včetně nájmu hrobového místa na Olšanských hřbitovech. Jak zařídit, aby vlastnictví hrobového zařízení přešlo na mého syna a ne na dceru partnerky? Předem děkuji za odpověď.

, Louny , 22.03.2023
Odpověď

Záleží, kdo je evidován jako vlastník hrobového zařízení. V dotazu uvádíte, že jste si koupili společně - budu tedy vycházet že vlastníci jste oba dva. Aby podíl patřící Vaší partnerce v případě její smrti nepřešel na dceru partnerky, tak jsou dvě možnosti. Buď Vaše partnerka musí sepsat závěť, ve které uvede, že hrobové zařízení odkazuje Vašemu synovi, případně ještě za života sepište mezi sebou smlouvu o tom, že partnerka svůj podíl na hrobovém zařízení převádí na Vás. V případě smrti partnerky tedy s hrobovým místem nebude nijak nakládáno v rámci dědictví (protože půjde o Váš majetek) a v případě Vaší smrti by vlastnictví přešlo celé na Vašeho syna.

Pavel Kuchynka , 28.03.2023

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference