Poradna: výpis z dědického řízení

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den Je možné zažádat o písemný výpis (ofocení) dědického řízení, pokud jsem nebyla přímou učastnicí onoho řízení? (soud, který dědictví vyřizoval je velmi vzdálen)Nevím jak přesně postupovat v situaci, kdy jsem zjistila že moje babička, která zemřela před 18 lety, je stále vlastníkem pozemků, jenž měly projít již třemi dědickými řízeními, a nevím zda jimi opravdu prošly? Děkuji

Olomouc , Olomouc , 24.01.2012
Odpověď

V tomto případě můžete žádat soud o nahlédnutí do spisu a pořízení fotokopií na vlastní náklady - prokážete-li právní zájem, který jako potomek v přímé linii máte. Bude-li vám souhlas s nahlédnutím udělen, můžete žádat vzdálený soud o zaslání celého dědického spisu k okresnímu soudu v místě vašeho bydliště a po zaslání spisu vás okresní soud v místě informuje, že je u něj možné realizovat nahlédnutí do spisu a pořídit si kopie spisu nebo jeho částí.

Marta Ptáčková , 22.02.2012

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference