Poradna: Vyplacení dědictví

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, zemřel dědeček z otcovy strany,který asi nezanechal závěť.Bohudík babička ještě žije ale myslí si,že podle zákona bych měla dědit i já a moje sestra.Po dědovi zbyl nějaký nábytek a cca 50tisíc.Chci se tedy zeptat jak to je.Budu muset k hlavnímu líčení nebo stačí aby mě někdo zastupoval?Ještě se chci zeptat kdo vyplácí peníze z dědictví?Děkuji Ivka

Morava , 04.12.2012
Odpověď

Ze zákona bude dědit babička a děti dědečka (v tomto případě minimálně Váš otec). Pokud otec již nežije, tak jeho podíl připadá Vám a Vaší sestře. Na jednání k notáři budete pozvána - zúčastnit se můžete i prostřednictvím zmocněného zástupce. Dědictví pak rozděluje notář.

Marta Ptáčková , 20.12.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference