Poradna: Vypořádání

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den.Je součástí dědického řízení účty obou manželů jako společný majetek? Nebo jen účty,pojistky, spoření apod., které je na jméno zesnulého? Na úctě nejsou dva majitelé, každý má svůj účet.Děkuji

, Zlín , 04.02.2023
Odpověď

Veškeré peníze na účtech, ať již jednoho, nebo druhého manžela, jsou součástí společného jmění manželů (pokud jej např. nemají zúženo, nejde o dar jednomu z nich, dědictví atp.). Správně by tedy veškerý společný majetek měl být nejprve rozdělen v rámci vypořádání společného jmění a část po zemřelém manželovi jde pak do dědictví.

Pavel Kuchynka , 08.02.2023

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Jižní Svahy

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Lukov

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Štípa

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síń Vsetín

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Vizovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Malenice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Újezdec u Luhačovic

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Všemina

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Slušovice

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference