Poradna: Vypravitel pohřbu a dluhy

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím Vás o radu. V tomto roce mi zemřela maminka, která žila v soicálním zařízení. Maminka po sobě zanechala majetek ve výši 14.000Kč. Já jako jediná dcera, jsem uhradila pohřeb a na základě usnesení ve věci dědictví mi byl majetek(14.000Kč) ze strany paní notářky přiznán s tím, že usnesení již nabylo právní moci. V usnesení bylo zmíněno, že dědické řízení se zastavuje a že zmíněný majetek obdržím já s odkazem na § 175 odst.2 osř. Nyní, když jsem si byla vyzvednout věci v ústavu po mé mamince, předložila mi sociální pracovnice fakturu na úhradu 4000 Kč za ubytování mé mamniky, které mělo datum 13.6.2012 (docela mě to zarazilo, když je nyní říjen). Tato pohledávka vůbec nebyla zmíněna v usnesení ve věci dědictví, které mi bylo vyhotoveno. Chci se zeptat, zda musím uhradit částku ve výši 4000 Kč ústavu, nebo zda jsem v dané situaci pouze vypravitel pohřbu a Ústav po mně nemůže nic vymáhat?! Nemám v tom úplně jasno. Náklady paní notářce jsem také nehradila, protože bylo uvedeno, že v daném případě je hradí stát. Jsem tedy pouze vypravitelem pohřbu nebo jsem brána jako dědic a musím dluh po mamince uhradit? Předem Vám děkuji za odpověď.

Olomouc , Olomouc , 21.10.2012
Odpověď

V tomto případě po Vás ústav částku vymáhat nemůže. 14.000,- Kč jste dostala z titulu vypravitele pohřbu, nikoliv jako dědic.

Marta Ptáčková , 11.11.2012

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference