Poradna: Vypravitel pohřbu

Sekce: Dědictví

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu. Zemřel mi otec, s kterým jsem nebyl posledních 25 let v kontaktu (nebyl to dobrý člověk). Rodiče rozvedení. Dnes nás se sestrou kontaktovala policie s touto informací. Otec měl jinou rodinu, ne však druhou svatbu. Tím, že jsme se nestýkali, tak nemám absolutně žádné informace o jeho životě. Jsem povinen mu zajistit pohřeb jako vypravitel? Dědictví po něm odmítám, nevím jaké aktivity kde všude měl. Policie se mnou jednala víceméně stylem, že je to moje povinnost. Děkuji za odpověď.

, Hradec Králové , 21.07.2022
Odpověď

Povinost zajistit pohřeb nemáte, nemusíte to dělat. Pokud nikdo nebude ochoten pohřeb zajistit, má povinnost základní pohřeb zajistit obec. A obec by si pak náklady za tento pohřeb uplatnila v dědickém řízení proti dědicům - pokud Vy dědictví odmítnete, tak nejste dědic a nebude se Vás to týkat.

Pavel Kuchynka , 02.08.2022

Firmy z tohoto regionu:

Smuteční obřadní síň Kukleny v Hradci Králové

Sekce: Obřadní síně, Město: Hradec Králové
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce dědictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference